2015 Spring PA West District 3 - West
Team Schedules - BU10 Bracket D
Flight Notice:
League AGC: Jerry Manning (Central Valley) ***captainamerica1019@yahoo.com*** Coaches, submit your scores via email to me by Sunday immediately following games. Coaches from both teams are to submit the score for validation. In case of dispute, winning team will forward the scanned GDR to me. In case dispute is over a TIE, the HOME team will submit scanned GDR to me. Thanks! JM
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL D      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goals AgainstGoals ForGoal Diff
Ylw

Red
 Butler-Tait : Butler - BU10-D6/Tait30333333x21 20  59  39  0 0
 Sewickley - Armbrust : Sewickley Area - BU913033333x19 19  43  24  0 0
 Riverside-Zona : Riverside BU10 D6/Zona3313003 x13 25  26  1  0 0
 FAST-Pawlowski : Freedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski330 3300x12 22  34  12  0 0
 ABE - Grant : A.B.E. U10 Boys Grant103311 0312 30  30  0  0 0
 SV North-Ditullio : SV North - B10 D6/DITULLIO0333300 x12 32  37  5  0 0
 BTBSA-Biss : BTBSA Coed10 D6C/Biss00001333x10 43  30  -13  0 0
 Sewickley - Hasak : Sewickly Area - BU10333     x9 3  30  27  0 0
 Hopewell-Marcantonio : Hopewell - B10 - D6 - Marcantonio000 003306 43  24  -19  0 0
 Riverside-Nelson : Riverside BU10 D6/Nelson0300300 x6 51  26  -25  0 0
 Central Valley-Manning : Central Valley - BU10-D6D/Manning30010000x4 55  28  -27  0 0
 Slippery Rock-Wallace : Slippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas001000 0x1 33  9  -24  0 0

Bracket - Sunday, April 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664604  Quaker Valley Middle School  12:00 PM  2 Sewickley - Hasak vs BTBSA-BissSewickly Area - BU10 14 vs.BTBSA Coed10 D6C/Biss0
 664606  Ambridge Area Junior High School  03:00 PM  U10 ABE - Grant vs Sewickley - ArmbrustA.B.E. U10 Boys Grant 4 vs.Sewickley Area - BU94
 664608  Brush Creek Park  03:00 PM  1 Riverside-Nelson vs Central Valley-ManningRiverside BU10 D6/Nelson 3 vs.Central Valley - BU10-D6D/Manning10
 664603  Butler Soccer  05:30 PM  M Butler-Tait vs SV North-DitullioButler - BU10-D6/Tait 6 vs.SV North - B10 D6/DITULLIO4

Bracket - Sunday, April 19, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664611  Ambridge Area Junior High School  12:30 PM  6v6 ABE - Grant vs SV North-DitullioA.B.E. U10 Boys Grant 3 vs.SV North - B10 D6/DITULLIO8
 664614  BTBSA Old Hardy Field (U10)  01:00 PM  1 BTBSA-Biss vs Riverside-NelsonBTBSA Coed10 D6C/Biss 5 vs.Riverside BU10 D6/Nelson6
 664613  Center Grange Primary School  01:00 PM  U10 Central Valley-Manning vs Sewickley - HasakCentral Valley - BU10-D6D/Manning 1 vs.Sewickly Area - BU107
 664610  Green Valley Park  01:15 PM  1 FAST-Pawlowski vs Slippery Rock-WallaceFreedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski 6 vs.Slippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas0
 664612  Brush Creek Park  04:00 PM  1 Riverside-Zona vs Hopewell-MarcantonioRiverside BU10 D6/Zona 3 vs.Hopewell - B10 - D6 - Marcantonio2
 664609  Quaker Valley Middle School  04:30 PM  2 Sewickley - Armbrust vs Butler-TaitSewickley Area - BU9 3 vs.Butler - BU10-D6/Tait2

Bracket - Sunday, April 26, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664616  BTBSA Old Hardy Field (U10)  01:00 PM  1 BTBSA-Biss vs Riverside-ZonaBTBSA Coed10 D6C/Biss 4 vs.Riverside BU10 D6/Zona6
 664618  Harrisville Community Park Fields  02:10 PM  6v6 Slippery Rock-Wallace vs ABE - GrantSlippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas 1 vs.A.B.E. U10 Boys Grant2
 664615  BCSA Complex  04:00 PM  U10M Butler-Tait vs Hopewell-MarcantonioButler - BU10-D6/Tait 8 vs.Hopewell - B10 - D6 - Marcantonio2
 664620  Brush Creek Park  04:00 PM  1 Riverside-Nelson vs Sewickley - HasakRiverside BU10 D6/Nelson 2 vs.Sewickly Area - BU109
 664617  Quaker Valley Middle School  04:30 PM  2 Sewickley - Armbrust vs FAST-PawlowskiSewickley Area - BU9 1 vs.Freedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski7
 664619  Seneca Valley Stadium & Fields  04:30 PM  Uppe SV North-Ditullio vs Central Valley-ManningSV North - B10 D6/DITULLIO 8 vs.Central Valley - BU10-D6D/Manning2

Bracket - Saturday, May 02, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664607  Harrisville Community Park Fields  01:00 PM  1 Slippery Rock-Wallace vs Riverside-ZonaSlippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas 1 vs.Riverside BU10 D6/Zona1
 719801  Hopewell Soccer Fields  05:00 PM  U10 Hopewell-Marcantonio vs ABE - GrantHopewell - B10 - D6 - Marcantonio 2 vs.A.B.E. U10 Boys Grant3

Bracket - Sunday, May 03, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664623  Center Grange Primary School  01:00 PM  6v6 Central Valley-Manning vs ABE - GrantCentral Valley - BU10-D6D/Manning 5 vs.A.B.E. U10 Boys Grant5
 664626  Hopewell Soccer Fields  01:00 PM  U10 Hopewell-Marcantonio vs Sewickley - HasakHopewell - B10 - D6 - Marcantonio   vs.Sewickly Area - BU10 
 664622  Brush Creek Park  01:00 PM  1 Riverside-Zona vs FAST-PawlowskiRiverside BU10 D6/Zona 7 vs.Freedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski5
 664621  BTBSA Old Hardy Field (U10)  02:30 PM  1 BTBSA-Biss vs Butler-TaitBTBSA Coed10 D6C/Biss 2 vs.Butler - BU10-D6/Tait8
 664625  Seneca Valley Stadium & Fields  03:00 PM  Uppe SV North-Ditullio vs Slippery Rock-WallaceSV North - B10 D6/DITULLIO 5 vs.Slippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas2
 664624  Quaker Valley Middle School  04:30 PM  2 Sewickley - Armbrust vs Riverside-NelsonSewickley Area - BU9 9 vs.Riverside BU10 D6/Nelson2

Bracket - Sunday, May 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664629  TBD   --    --  Sewickley - Hasak vs FAST-PawlowskiSewickly Area - BU10   vs.Freedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski 
 664630  Center Grange Primary School  01:00 PM  6v6 Central Valley-Manning vs Sewickley - ArmbrustCentral Valley - BU10-D6D/Manning 1 vs.Sewickley Area - BU98
 664632  Hopewell Soccer Fields  01:00 PM  U10 Hopewell-Marcantonio vs SV North-DitullioHopewell - B10 - D6 - Marcantonio 3 vs.SV North - B10 D6/DITULLIO8
 664631  Harrisville Community Park Fields  01:00 PM  6v6 Slippery Rock-Wallace vs Riverside-NelsonSlippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas 1 vs.Riverside BU10 D6/Nelson4
 664628  Ambridge Area Junior High School  03:00 PM  U10 ABE - Grant vs BTBSA-BissA.B.E. U10 Boys Grant 3 vs.BTBSA Coed10 D6C/Biss3
 664627  BCSA Complex  04:00 PM  U10M Butler-Tait vs Riverside-ZonaButler - BU10-D6/Tait 6 vs.Riverside BU10 D6/Zona1
 664605  Hopewell Soccer Fields  04:00 PM  U10 Hopewell-Marcantonio vs FAST-PawlowskiHopewell - B10 - D6 - Marcantonio 2 vs.Freedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski7

Bracket - Sunday, May 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664633  Center Grange Primary School  01:00 PM  6v6 Central Valley-Manning vs Butler-TaitCentral Valley - BU10-D6D/Manning 2 vs.Butler - BU10-D6/Tait8
 664635  Green Valley Park  01:15 PM  1 FAST-Pawlowski vs Riverside-NelsonFreedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski 7 vs.Riverside BU10 D6/Nelson4
 664638  Harrisville Community Park Fields  02:30 PM  6v6 Slippery Rock-Wallace vs Hopewell-MarcantonioSlippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas 3 vs.Hopewell - B10 - D6 - Marcantonio4
 664636  Quaker Valley Middle School  03:00 PM  2 Sewickley - Hasak vs ABE - GrantSewickly Area - BU10   vs.A.B.E. U10 Boys Grant 
 664634  Seneca Valley Stadium & Fields  03:00 PM  Uppe SV North-Ditullio vs BTBSA-BissSV North - B10 D6/DITULLIO 3 vs.BTBSA Coed10 D6C/Biss7
 664637  Quaker Valley Middle School  07:30 PM  2 Sewickley - Armbrust vs Riverside-ZonaSewickley Area - BU9 3 vs.Riverside BU10 D6/Zona2

Bracket - Sunday, May 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664644  Hopewell Soccer Fields  01:00 PM  U10 Hopewell-Marcantonio vs Central Valley-ManningHopewell - B10 - D6 - Marcantonio 9 vs.Central Valley - BU10-D6D/Manning5
 664641  Brush Creek Park  01:00 PM  1 Riverside-Zona vs ABE - GrantRiverside BU10 D6/Zona 6 vs.A.B.E. U10 Boys Grant4
 664640  Green Valley Township Park  01:15 PM  U10 FAST-Pawlowski vs BTBSA-BissFreedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski 1 vs.BTBSA Coed10 D6C/Biss2
 664643  Quaker Valley Middle School  01:30 PM  2 Sewickley - Hasak vs Slippery Rock-WallaceSewickly Area - BU10   vs.Slippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas 
 664642  Seneca Valley Stadium & Fields  02:00 PM  Uppe SV North-Ditullio vs Sewickley - ArmbrustSV North - B10 D6/DITULLIO 1 vs.Sewickley Area - BU99
 664639  Brush Creek Park  02:30 PM  1 Riverside-Nelson vs Butler-TaitRiverside BU10 D6/Nelson 5 vs.Butler - BU10-D6/Tait10

Bracket - Sunday, June 07, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664646  BTBSA Old Hardy Field (U10)  01:00 PM  1 BTBSA-Biss vs Central Valley-ManningBTBSA Coed10 D6C/Biss 7 vs.Central Valley - BU10-D6D/Manning2
 664645  BCSA Complex  01:00 PM  U10M Butler-Tait vs Slippery Rock-WallaceButler - BU10-D6/Tait 11 vs.Slippery Rock Youth Soccer - B10 Ekas1
 664648  Hopewell Soccer Fields  01:00 PM  U10 Hopewell-Marcantonio vs Sewickley - ArmbrustHopewell - B10 - D6 - Marcantonio 0 vs.Sewickley Area - BU96
 664647  Ambridge Area Junior High School  02:30 PM  6v6 ABE - Grant vs FAST-PawlowskiA.B.E. U10 Boys Grant 6 vs.Freedom Area Soccer Teams - B10Pawlowski1
 664650  Brush Creek Park  02:30 PM  1 Riverside-Zona vs Sewickley - HasakRiverside BU10 D6/Zona   vs.Sewickly Area - BU10 
 664649  Brush Creek Park  04:00 PM  1 Riverside-Nelson vs SV North-DitullioRiverside BU10 D6/Nelson   vs.SV North - B10 D6/DITULLIO 






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.